Obklopeni ptáky – to u nás platí nejen venku, ale také uvnitř.

Ptáky milujeme, a proto si vybíráme různé produkty s ptačí tématikou, aby nám dělaly takovou tu drobnou každodenní radost. Diář, kryt na telefon, kosmetická taška, hrníček, prostírání …, ptačími motivy se já osobně také ráda zdobím – náušnice, brož, kabelka, šátek, přívěšek na klíče…, kdo mě zná, dobře ví, že u mě každý den najde minimálně jeden ptačí motiv.

Je to už zkrátka neodmyslitelná součást mojí osobnosti.

Díky tomu, že mám na produkty s ptačí tématikou zaměřenou pozornost, se ke mně dostávají nejrůznější tipy na krásné a povedené hand made výrobky, o které bych se tady s vámi moc ráda podělila.

Zvláště touto dobou, v předvánoční čas, kdy se chystáme obdarovat naše nejmilovanější, by se vám tip na originální a stylový dárek, který potěší nejen nadšence do ptáků, ale každého, kdo má vkus a chce podpořit šikovné české a slovenské ručičky.

Všechny produkty, které tady najdete, jsou výhradně od českých nebo slovenských tvůrců a obchodníků. A protože kreativita šikovných lidí je bezmezná, chystám se tento článek příležitostně aktualizovat a doplňovat o novinky, které mi přijdou pod oko i pod ruku.

Takže budete-li potřebovat nápad, na smysluplný a vkusný dárek, který potěší, víte, kam zabrousit 😉

Každodenní radosti

Jestli ještě v dnešní elektronické době používáte fyzické diáře, pak se jistě shodneme na tom, že je to věc, kterou máte každodenně na očích, a proto by vám měl jeho vzhled, původ a motiv přinášet radost. Bohužel moje oblíbená vazarna.cz prochází, jak se zdá, momentální složitou situací, a v nabídce žádné diáře na příští rok nenajdete, ale uvidíme, kam je cesta zavede a já pevně věřím a doufám, že se jejich krásných ručně vyráběných plánovačů žití opět brzy dočkáme.

www.vazarna.cz

Krásné ptačí motivy nejen na diáře však mají ePiPí.  

Já půjdu letos do jednoho z nich a už se na něj moc těším!

Další tip je na stolní kalendář od typographicus.cz

V jejich nabídce jsou také notýsky, tašky a podtácky.

Playa de Cofete

Další stolní i nástěnné kalendáře z tvorby Markét ilustrace naleznete také na udrumi.cz

Co dalšího používáte každý den? Teda pokud zrovna nejste na dobrodružné výpravě za ptáky a nenocujete někde v lese nebo na útesu, aby vám neunikly první ranní rozlety?

Ano, je to povlečení. Co může být lepšího, než se zavrtat až po uši do peříček (v tomto případě hlavně na obrázku) 😉

V nabídce rodinné firmy z Náchoda darre.cz si určitě vyberete.

Každodenní radost vám jistě také udělá pohled na pěkný kryt vašeho chytrého telefonu. A co víc? V případě originálních krytů od Authentic wood nedržíte každou chvíli v ruce kus plastu, ale vaše prstíky budou jistě spokojenější, nahmatají-li příjemnou dřevěnou strukturu.

Žádný pohodový den se neobejde bez šálku čaje nebo kávy.

Tak proč si svůj oblíbený nápoj nevypít v milé společnosti nějakého malovaného opeřence?

Tady je pár krásných tipů:

Playa de Cofete

A má oblíbená vždy vtipná a nápaditá Anna Vosolsobě.

Playa de Cofete

Já osobně jsem pak docela ulítlá na všemožné penály a taštičky, ve kterých ráda nosím drobnosti, jako jsou psací potřeby, jelení lůj, krém na ruce, sluchátka, vzorky parfémů, kartáček na zuby, manikúru a další blbiny. A vybírám, jak jinak než po ptáčkařsku.

Hledáte-li něco v tomto stylu, prozkoumejte e-shop ePiPí nebo Mankai paper a jistě najdete, co hledáte.

Šperky

Ne každý si všimne motivu náušnic hned na první pohled, ale o to větší překvapení a zájem vzbudí na pohled druhý, když je na nich místo klasických kamínků nějaký ten ptačí motiv.

Sama se často setkávám s pochvalou některých z mých mnoha pecek s ptáčky. Krásně ručně vyráběné kousky najdete např. na těchto e-shopech: art-wood.cz, alizidesign.cz, bypolak.com, wood-style.cz

Brože s ptačími motivy nejčastěji lovím na trzích nebo ve výběrových obchodech, jako je např. můj oblíbený Placestore.cz.

Ale i výše zmíněné e-shopy mají krom náušnic i ptačí brože, které k nim budou dobře ladit.

Kromě náušnic, broží a náhrdelníků se můžete zkrášlit také dočasnou tetovačkou.

Za takovou ptačí Kresku se nemusí stydět žádné dítě ani dospělý 🙂

Jedlé

Jedlé dárky jsou skvělá volba vždy a všude.

Máte-li mezi svými nejbližšími také milovníky kávy? Zkuste jim pro tentokrát udělat radost zrnky, jejichž pěstování je ekologické a šetrné k místním ptačím populacím.

Pro mlsnější jazýčky tady mám gurmánské čokolády z rodinných čokoládoven k sehnání na cokobanka.cz.

Víno s ptačí etiketou není ve světě vzácností, ale ani naši vinaři nezůstávají pozadu, a tak můžete na ptáčkařskou párty přinést stylový prezent např. z místní produkce vinařství THAYA.

Hry

Na každou párty pak patří bezesporu různé společenské hry.

Začít můžete pexesem… 😉

… a postupně přejít k pikantnější zábavě s konverzačními kartami z ryze naší produkce!

Dobročinné

Chcete-li finančně podpořit přímo ochranu ptáků a ještě k tomu pořídit pěkný ptačí dárek, navštivte e-shop České společnosti ornitologické.

Kromě věcných tipů, tam najdete množství kvalitních knižních titulů, můžete zažádat o členství nebo podpořit některý z ptačích parků.

Praktické

Dostat ponožky jako dárek už není taková nuda jako kdysi.

Svoje o tom ví každý, kdo nosí Fusakle (vyrobeny v Česko-Slovensku od první do poslední nitky).

Žádný ptáčkař se neobejde bez zápisníku. A co by to bylo za zápisník o ptačích pozorováních bez ptačího motivu? Moc pěkné, jednoduché, praktické a vkusné bločky najdete na lesnisvet.cz

A co udělá každému ptáčkaři úplně tu největší radost? Určitě kvalitní on-line kurz vedený odborníky!

Připravili jsme pro vás dárkový voucher, kterým můžete obdarovat své nejbližší. Voucher se jménem obdarovaného si můžete vytisknout, a nebo, při objednávce do 18.12. vám ho s radostí zašleme poštou.

Kurz sice poběží až na jaře, ale není se čeho obávat, díky 3 týdenní garanci vrácení peněz od začátku kurzu nic neriskujete a navíc můžete až do Štědrého dne využít speciální vánoční 30% slevu, kterou od nás máte jako dárek! 🙂

Koupí kurzu navíc přispějete na rozvoj stávajících a tvorbu nových ptačích parků České společnosti ornitologické ve formě 4 % z celkové částky.

Máte chuť pozvat tento koníček do svého života a nechat se lapit fascinujícím světem opeřenců?

Že se na kurz ještě necítíte? Nevadí!

Vyberte si pro začátek některou z našich on-line příruček ZDARMA.

Nebo se přidejte do facebookové skupiny Ptáci jako životní styl 🙂