– PODCAST –

Na plk: Úniky za ptáky

Odlehčený podcast Dany a Matyáše Adamových pro ty, kteří milují ptáky a často o tom ještě ani neví. Podloženo seriozními studiemi, plkáno s nadhledem.

Jsem do ptáků blázen! A můžete se to stát i vám! Zkuste birdwatching – koníček, který se postupně stane neodmyslitelnou součástí vašeho životního stylu.

V našem prvním podcastu odkrýváme fascinující příklady, jak nás ptáci předčili i v čichu, jak čich využívají čápi, zajímá nás chování čápů, poradíme vám, kam se za nimi vydat, a nebojíme se skočit ani na tenký led showbyznysu a do temných vod dávných příběhů. Tak poslouchejte s námi!

 – OSTATNÍ PODCASTY –

Na kafe s ornitoložkou

O ptačích zahradách

Letos v srpnu jsme strávili skvělý týden v srdci Šumavy daleko od všech a od všeho jen s přáteli a jejich rodinami. Na tom by samozřejmě nebylo nic zvláštního, kdyby nás všechny nespojovala jedna velká vášeň, úchylka, postižení, koníček… no, dá se tomu říkat různě … – taky třeba PTÁCI 😉 Rozhodli jsme se využít této nevšední příležitosti a prostřednictvím videa a tohoto podcastu k vám přenést tu naši (doufám, že i pozitivní;) ptáčkařskou energii, kus krásné přírody, která nám posloužila jako nejlepší kulisa a třeba vás i nadchnout pro samotné opeřence, jejich pozorování a vytváření vhodných podmínek k jejich životu.

K videu tudy

O ptačích budkách

#BudkuNaKazdouZahradu je výzva, kterou jsme šířili na sociálních sítích, abychom ponoukali milovníky ptáků ke sdílení fotek i zkušeností, a dále tak inspirovali další ptákomilce k vyvěšování ptačích budek na své zahrady, terasy i balkony. V průběhu výzvy se sešlo množství dotazů, na které zde odpovídám. V podcastu se mimo jiné dozvíte:

  • Jak má správná ptačí budka vypadat?
  • Kam budku vyvěsit?
  • Jak budku udržovat a čistit?
K videu tudy