– PODCAST –

Na plk: Úniky za ptáky

Odlehčený podcast Dany a Matyáše Adamových pro ty, kteří milují ptáky a často o tom ještě ani neví. Podloženo seriozními studiemi, plkáno s nadhledem.

Na plk #04: Co pohledáváme na Filipínách a proč by se tam měl ptáčkař vydat?

Dva týdny, jeden tropický ostrov a spoustu nápadů! Tentokrát jsem musel nechat všechny holky doma a vyrazil pracovně/výzkumně na filipínský ostrov Negros. Co jsem tam pohledával, jaké máme společné vzpomínky na toto souostroví a proč by se tam měl vydat ptáčkař, vyzvídala tentokrát Danka. Tak poslouchejte s námi!

Na plk #03 : Jak využít migraci k ptáčkaření i o tom, že na pohlaví, stáří a zpěvu záleží!

Jaro se nezadržitelně blíží, ptáci přilétají a venku je toho tolik, co pozorovat! V tomto díle jsme prozkoumali rozdíly mezi podzimní a jarní migrací, jak je může ptáčkař využít ve svůj prospěch, ale i tom, jak se mladí ptáci učí zpívat a že na dobrém učiteli zatraceně záleží. Tak poslouchejte s námi!

Úniky za ptáky – z deníku Matyáše: Jak propadnout ptákům a nepropadnout v očích vašeho okolí

Ne každý měl od malička možnost (či chuť) se mazlit se slepicemi, ne každý trávil veškerý svůj čas pozorováním všeho živého v přírodě a ne každý seděl ponořený v encyklopediích. Ani každý netoužil po tom, stát se přírodovědcem.

Na plk #02 : O kruté zimě, vodních ptácích, jejich adaptacích, i o síle lidské mysli

V našem druhém díle jsme se ponořili do dalších fascinující příkladů, tentokrát, jak se vodní ptáci přizpůsobili tuhým mrazům, v čem je Wim Hof porazil, co u nich můžeme pozorovat i kam se za nimi vydat. Tak poslouchejte s námi!

Úniky za ptáky – z deníku Danky: 6 tipů, jak úspěšně začít s pozorováním ptáků

Jsem do ptáků blázen! A můžete se to stát i vám! Zkuste birdwatching – koníček, který se postupně stane neodmyslitelnou součástí vašeho životního stylu.

Na plk #01 : O ptačím čichu, čápech i showbyznysu

Jsem do ptáků blázen! A můžete se to stát i vám! Zkuste birdwatching – koníček, který se postupně stane neodmyslitelnou součástí vašeho životního stylu.

 – OSTATNÍ PODCASTY –

Na kafe s ornitoložkou

O ptačích zahradách

Letos v srpnu jsme strávili skvělý týden v srdci Šumavy daleko od všech a od všeho jen s přáteli a jejich rodinami. Na tom by samozřejmě nebylo nic zvláštního, kdyby nás všechny nespojovala jedna velká vášeň, úchylka, postižení, koníček… no, dá se tomu říkat různě … – taky třeba PTÁCI 😉 Rozhodli jsme se využít této nevšední příležitosti a prostřednictvím videa a tohoto podcastu k vám přenést tu naši (doufám, že i pozitivní;) ptáčkařskou energii, kus krásné přírody, která nám posloužila jako nejlepší kulisa a třeba vás i nadchnout pro samotné opeřence, jejich pozorování a vytváření vhodných podmínek k jejich životu.

O ptačích budkách

#BudkuNaKazdouZahradu je výzva, kterou jsme šířili na sociálních sítích, abychom ponoukali milovníky ptáků ke sdílení fotek i zkušeností, a dále tak inspirovali další ptákomilce k vyvěšování ptačích budek na své zahrady, terasy i balkony. V průběhu výzvy se sešlo množství dotazů, na které zde odpovídám. V podcastu se mimo jiné dozvíte:

  • Jak má správná ptačí budka vypadat?
  • Kam budku vyvěsit?
  • Jak budku udržovat a čistit?