Letos v srpnu jsme strávili skvělý týden v srdci Šumavy daleko od všech a od všeho jen s přáteli a jejich rodinami. Na tom by samozřejmě nebylo nic zvláštního, kdyby nás všechny nespojovala jedna velká vášeň, úchylka, postižení, koníček… no, dá se tomu říkat různě … – taky třeba PTÁCI 😉
Bylo super trávit čas se stejně naladěnými lidmi, navíc děti vytvořily úchvatně samostatnou skupinu (ve většině případů 😉 ) , tak jsme alespoň na chvíli okusili komunitní život, bez signálu, a nebylo to vůbec zlé.

Natočili jsme video

Rozhodli jsme se využít této nevšední příležitosti a prostřednictvím videa k vám přenést tu naši (doufám, že i pozitivní 😉 ) ptáčkařskou energii, kus krásné přírody, která nám posloužila jako nejlepší kulisa a třeba vás i nadchnout pro samotné opeřence, jejich pozorování a vytváření vhodných podmínek k jejich životu.

Co se dozvíte?

Od kamarádky Lucky, která pracuje pro Kroužkovací stanici Národního muzea Hlavního města Prahy, se dozvíte  7 klíčových aspektů, díky kterým se u vás budou ptáci cítit doma a budou se k vám rádi vracet.

Aničky, vystudované ornitoložky v současnosti na mateřské dovolené, jsem se zase ptala, jak obohatit
třeba i malou zahrádku nedaleko centra Prahy.

Mluvily jsme o celoročním přikrmování (zda/kdy ANO či NE) nebo z čeho vyrábět náplně do tukových krmítek.

Ale hlavně jsme si s holkama povídaly o tom, co ptáčkaření přináší jejich rodinám a jak zapojit děti, aby se prostřednictvím zájmu o ptáky dále propojovaly s přírodou a vnímaly i samy sebe, jako její neodmyslitelnou součást.

Uvařte si čaj nebo kávu a přidejte se k nám!

Věřím, že i chvilka rozptýlení nám všem teď přijde vhod víc než kdy jindy ☺

Vaše Danka, a tentokrát i Anička a Lucka ☺

PS: A nezapomeňte, že nejlepším způsobem, jak si k ptákům najdete cestu vy i vaši blízcí, je vytvoření prostředí, které bude dobře sloužit nejen vám, ale bude také vhodným místem, kde najde divoké ptactvo spolehlivý zdroj potravy, vody, útočiště a třeba i možnosti k zahnízdění. Pak se můžete denně těšit z jejich blízkosti, veselého švitoření a poskakování ve větvích stromů na zahradě nebo na zábradlí balkonu či terasy.

Pomoci vám k tomu mohou dvě příručky, které jsou zde pro vás zdarma ke stažení 😉